Utazó Ügynök

Világjáró biztosítós

Csirkét vagy halat?

A neten lógok, és szól a tévé. Légikatasztrófák ma este a Natgeo műsorán. Szuper. Közben pedig van egy könyvem – szintén az említett sárga keretes cég terméke –, a címe: A világ képekben. Szóval most repülőre üljek és megnézzem a világot, vagy csak a könyvet lapozgassam? Megjegyzem, mióta utazom és ebből eredően gyakran repülők, már csak babonából is elkapcsolom a katasztrófás filmeket.

Miközben ezen gondolkoztam, beugrott egy emlék. Egyszer Tunéziába utaztunk. Akkoriban már gyakorlott repülő voltam (egy ideig számoltam a sikeres fel- és leszállásokat és ekkor már 25-nél tartottam), de egy izgalmas repülős kaland még hiányzott.

Az egész azzal kezdődött, hogy kitaláltuk, irány Tunézia! Hiába volt mögöttem pár igazi hátizsákos világjáró élmény, mégis a tömegturizmus mellett döntöttük, amit azóta sem szerettem meg. Szóval megvolt a befizetés, megkaptuk a papírokat és összeraktuk a csomagot. Majd az indulás napján jött egy telefon, hogy miért nem vagyunk a reptéren? Félreértés történt, az esti chartert igazolták vissza, de a reggeli járattal kellet volna mennünk. Mindegy, nincs gond, este elvisznek. Csakhogy nem volt hely. Vagyis csak egy hely maradt, és mi ketten voltunk. Hosszas tanakodás után azt a megoldást találták ki, hogy pótszékre kerülök az utaskísérők mellé. A gépen jött a meglepetés, hogy oda nem ülhetek, mert sajnos nincs elég biztonságos pótszék. Nem maradt más hátra, a cockpit-ben kell utaznom. Nehéz volt lazaságot színlelnem, miközben legszívesebben tapsolva, ugrálva csókolgattam volna a stewi-t.

Leültem, és egy szót sem szóltam. Erre külön figyelmezettek, de mit kiderült, ez nem a biztonságos repülés miatt volt fontos. De a lényeg, este volt, és én a pilótafülkében éltem át a felszállást. Középen ültem, vagyis jobbra előttem a kapitány, balra előttem az elsőtiszt. Ez a rész nem teljesen tiszta, mert kb. testen kívüli élmény volt! Aztán jött a repülési magasság, bejött a légikisasszony, felvette a vacsorarendelést és jött, amit nem vártam. A pilóta elszundított. Durmolt, mint egy kisded. Eközben az elsőtiszt kinyitott egy újságot és olvasott. Értem én, hogy technika, meg minden, de akkor is. Én láttam az Airplane című filmet és abban azért volt probléma, miután a személyzet csirke helyett halat evett.  

psc0411_fy_088.jpg

Na innen már mindenre emlékszem, mert azt figyeltem, hogy mikor kell beavatkoznom. Hiszen én gyakorlott repülő vagyok, rádiós segítséggel, és a csinos arab stewardess-szel az oldalamon biztosan sikeresen leteszem a gépet, és talán ezt követően rólam nevezik el a kettes terminált Ferihegyen. De nem így lett. Nem volt szükség hősies tettre. A pilóta felébredt, és mesélt a tunéziai szülővárosáról, és hogy mit érdemes ott megnézni. Majd biztonságosan leszállt (itt ismét volt egy kis katarzis), és Monastír repteréről elbuszoztunk a 4 csillagos all inclusive embergyárba. Onnan már csak egy unalmas tömegturizmus volt az egy hét.

És a legviccesebb, hogy írás közben megjelent a Facebook-on a legjobb lezárás:

generali.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://utazougynok.blog.hu/api/trackback/id/tr7813644010

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Utazó Ügynök

A 80-as években voltam gyerek, amikor már érezhető volt a szocializmus puhulása. Egyre többen kezdtek nagyobb magánvagyonnal rendelkezni, ennek okán szép lassan felértékelődtek a megtakarítások és a biztosítások. Én egy budai lakótelepen nőttem fel, egyszerű, átlagos családban. Gyerekként az egyik nagy előnye az volt a paneldzsungelnek, hogy mindig sokan játszottunk együtt a házak között. Volt egy srác, Ákosnak hívták, a szülei biztosításokkal foglalkoztak. Ákos egy nap lehozta a térre a biztosító új prospektusát, amiben egy képregény formájában ismertették a cég szolgáltatásait. Minden gyerek kapott olyan füzetet, és a képregény miatt kincsként kezeltük. Nagyon vigyáztam rá, és azonnal hazavittem, megmutattam a szüleimnek. Arra emlékszem, hogy úgy reagáltak: „Ja, hát igen. Ez azért ilyen igényes ajándék, mert Ők biztosítósok!” Ákos szüleit mindenki okos, irigylésre méltó emberként ismerte. Ők voltak a BIZTOSÍTÓSOK. Így, csupa nagy betűvel. Amikor a Generali Biztosító csapatához csatlakoztam, eszembe jutott ez a történet, és magamban elmosolyodtam. Ma már én is a BIZTOSÍTÓS vagyok. Hogy hogy jön ide az utazás? Több, mint 15 évig Magyarország vezető utazási irodáiban dolgoztam, és jártam a világot. A munkám inkább szenvedély volt, de aztán végül a pénzügyek és a biztosítások felé fordultam. Ám az utazás máig szerves része az életemnek. Egyszer valaki azt mondta, hogy mennyire eltérő attitűdű emberek az álmodozó utazó és a racionális biztosítós. Elmesélem, hogy én hogyan csinálom. Vagyis hogyan lehet megfontoltan álmodozni.

Friss topikok

  • Egy kis video: Nagyon lógott az orrom, amikor elmetróztam az eredeti Szellemirtók tűzoltóállomásához, és épp felú... (2018.11.26. 16:31) Az én Amerikám – 1. rész
süti beállítások módosítása