Utazó Ügynök

Világjáró biztosítós

Itt maradsz addig?

1999 nyarán a barátainkkal újra útra keltünk, akkor éppen a spanyol tengerpart volt a cél. És újra csak busszal. Hogy mennyire volt hosszú, illetve fárasztó az utazás? Ááá, semmi extra. Alig 36 óra. Próbálok visszaemlékezni, de nem megy. Azt hiszem az agyam védekező reakcióként törölte azt a csodálatos másfél napot.

De a nyaralás nagyon jó volt. A város minden tekintetben megfelelt azoknak a turista csalogató stílusban leírt prospektusi illúziónak, amire befizettünk. És ráadásként ezúttal megúsztam a nyolc napot sérülés nélkül. Leszámítva persze néhány partizós másnapot, de 22 évesen az semmiég volt. Szóval elég jó teljesítményt nyújtottam. Azon a nyáron más húzta a rövidebbet.

sp1.PNG

Vagyis valaki, akinek következő kellemetlen napjaira talán már a második este egy baljós árny figyelmeztetett. Ugyanis az történt, hogy az utcákat járva megfogalmazódott benne a mosdó iránti igény. Szívesen leírnám a (szerintem csak számunkra mókás) kalandot, de erről sajnos az érintett beleegyezése nélkül nem árulhatok el részleteket. Az eset 80 évre titkosított, amiből még 20 év sem telt el… De azt elmondhatom, hogy a sztori egy szórakozóhelyen indiánszökdeléssel ért véget, vagyis fogalmazhatunk úgy, hogy az az este happy end-del zárult. De a peches nap még hátra volt. Az történt, hogy a barcelonai városnézés közepén egy étteremben ebédeltünk. Remekül alakult minden, de hősünk a vendéglőben felejtette a fényképezőgépét. Szuper gép volt, jó drága. És szegény csak akkor vette észre, hogy hiányzik a kamera, amikor már messze jártunk, és semmi esélye nem volt, hogy visszataláljunk a helyszínre.

Próbáltuk vigasztalni, de a rossz kedvén csak az segített némileg, hogy másnap egy menő csúszdaparkba mentünk. Az előtt még nem jártunk olyan vízivilágban, így próbáltuk kiélvezni az összes attrakciót. Nagyon sokan voltak a parkban, de hát nyár volt, és ugye Barcelona mellett voltunk, szóval ez természetes volt. A sok ember hosszú sorokat eredményezett, de mi a legjobb csúszdával akartuk kezdeni. Kétszemélyes gumicsónakkal egy zárt csőben lehetett lecsúszni. Az kellett nekünk. Ketten beálltunk a sorba, szomorkodó – előzőleg a fényképezőjét elhagyó –  barátunkat otthagytuk a papucsainkkal. Mivel mi egy kelet-európai kultúrkörben szocializálódtunk, tartottunk a lopás lehetőségétől. Izgatottan vártunk a sorunkra, az idő csak úgy repült. Hatalmas élmény volt a csúszda. Ordítottunk, nevettünk, és megbeszéltük, hogy ezt ajánlani fogjuk a rettenthetetlen felvigyázónak is. Visszaértünk hozzá, még mindig ott állt a napon, nem volt lehetősége árnyékba húzódni. Mikor meglátott nem az élményeinkről kérdezett, hanem szárazon közölte, kb. 90 perce áll a tűző napon. Erre megdönthetetlen bizonyítékként szolgált vérvörös bőre. Mai napig meggyőződésem, hogy közelről azt lehetett látni, mintha napsugarak áramlottak volna belőle.

sp2.PNG

És a sor közben nem csökkent. Nem volt kedvünk újra végigállni a 90 percet a kipirosodott barátunkkal, és leginkább egyikünk sem akart egyedül maradni a papucsokkal, és olyan elképesztő bőrszínnel rendelkezni. Szóval Ő nem csúszott, nem volt kamerája, és bőre is leégett. Évekkel később is csak vicsorogva emlékszik vissza a mi boldogságunkra.

És mi ebből a tanulság? Talán az, hogy bármikor lehetünk károsultak, ezért legyünk körültekintők, és a kockázatot hárítsuk tovább. De ne a barátunkra, hanem bízzuk egy biztosítóra.  

A bejegyzés trackback címe:

https://utazougynok.blog.hu/api/trackback/id/tr10013644044

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Utazó Ügynök

A 80-as években voltam gyerek, amikor már érezhető volt a szocializmus puhulása. Egyre többen kezdtek nagyobb magánvagyonnal rendelkezni, ennek okán szép lassan felértékelődtek a megtakarítások és a biztosítások. Én egy budai lakótelepen nőttem fel, egyszerű, átlagos családban. Gyerekként az egyik nagy előnye az volt a paneldzsungelnek, hogy mindig sokan játszottunk együtt a házak között. Volt egy srác, Ákosnak hívták, a szülei biztosításokkal foglalkoztak. Ákos egy nap lehozta a térre a biztosító új prospektusát, amiben egy képregény formájában ismertették a cég szolgáltatásait. Minden gyerek kapott olyan füzetet, és a képregény miatt kincsként kezeltük. Nagyon vigyáztam rá, és azonnal hazavittem, megmutattam a szüleimnek. Arra emlékszem, hogy úgy reagáltak: „Ja, hát igen. Ez azért ilyen igényes ajándék, mert Ők biztosítósok!” Ákos szüleit mindenki okos, irigylésre méltó emberként ismerte. Ők voltak a BIZTOSÍTÓSOK. Így, csupa nagy betűvel. Amikor a Generali Biztosító csapatához csatlakoztam, eszembe jutott ez a történet, és magamban elmosolyodtam. Ma már én is a BIZTOSÍTÓS vagyok. Hogy hogy jön ide az utazás? Több, mint 15 évig Magyarország vezető utazási irodáiban dolgoztam, és jártam a világot. A munkám inkább szenvedély volt, de aztán végül a pénzügyek és a biztosítások felé fordultam. Ám az utazás máig szerves része az életemnek. Egyszer valaki azt mondta, hogy mennyire eltérő attitűdű emberek az álmodozó utazó és a racionális biztosítós. Elmesélem, hogy én hogyan csinálom. Vagyis hogyan lehet megfontoltan álmodozni.

Friss topikok

  • Egy kis video: Nagyon lógott az orrom, amikor elmetróztam az eredeti Szellemirtók tűzoltóállomásához, és épp felú... (2018.11.26. 16:31) Az én Amerikám – 1. rész
süti beállítások módosítása